Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak jsem díky volbám zhubnul. Okamžitě a bez diety

28. 08. 2017 8:15:23
Politika je vždy směsicí reality a fantasmagorií, představ politiků, úšklebků opozice, ale na konci stojí rozhodnutí, která následně ovlivňují chod celé společnosti. Někdy přináší docela nechtěnou, byť jen krátkodobou potěchu.

Politika je vždy směsicí reality a fantasmagorií, představ politiků, úšklebků opozice, ale na konci vždy stojí rozhodnutí, která následně ovlivňují chod celé společnosti. Když se pak politik obklopí sborem našeptávačů, lobbistů a zlatokopů (nejen zlatokopek), není naprosto žádná šance, aby v takovém prostředí vznikala smysluplná politika. Taková, která vyjde vstříc většině společnosti, když zrovna není před volbami a kdy ještě na hlasech voličů záleží.

A tak si dnes čtu o koblihách, pomerančích, elektronických účtenkách, dárcích sem a zase tamhle. Čtu a slýchám o platech přesahujících 40 000 Kč, půjčkách pro novomanžele, mateřských školkách zadarmo a...

Celá naše společnost se zhmotnila do bankovek, mince ty už ani nepočítáme. Z politiků se staly slibotechny, jenže Mototechna, kdysi renomovaný podnik, je dnes už taky byť lepší, ale přeci jen second hand.

Pak k tomu přidejme ona úžasná videa lidských a pracovitých leaderů, jak kuchtí guláš, nebo malují svá díla z mnoha úhlů najednou, tu loví s harpunou štiku, a máme před sebou úžasné osobnosti, které dovedou naši společnost k zářným zítřkům. Ještě že tu nemáme moře, to bychom viděli i vybrané politiky v neoprénu. Cyklistické kombinéze jsme ale neušli.

Kampaně, kampaně, kampaně a zase kampaně. To je to, co nás celé září čeká. Podle některých stran jde o volby, jaké tady ještě nebyly, ve kterých jde o všechno. Hodnocení nechávám zcela na vás. Když ale vstoupíme do typické české pivnice, názory se, myslím, nezměnily. Prostý občan je už nyní znechucen všemi těmi hrátkami, pravdami, polopravdami, manipulacemi a kýbli s bahnem a špínou.

Svým způsobem se mi v mé krátké a nejspíše jepičí účasti v politice povedla fantastická věc. Zhubnul jsem. Okamžitě a bez diet. Nic takového se mi nepodařilo za posledních padesát let. A teď najednou to šlo šupem, a rovnou dobrých čtyřicet kilo.

Že to bylo jen ve PhotoShopu? To přece nevadí, vždyť jsme v době, kdy se sliby a klamy počítají.

Doma to ale nezafungovalo, a vyhnali mne od ledničky stejně. Ona fotka, na které jsem tolik „zchudl“, posloužila dobře k obveselení všech mých známých, až se za břicho, co nemají, popadali. Dokonce i moje máma, která leží vážně nemocná v LDN, se po dlouhé době rozesmála.

A tak doufám, že se většina občanů této naší krásné republiky bude po volbách taky smát, no spíše usmívat, a ne jen skřípat zuby.

Autor: Milan Hausner | pondělí 28.8.2017 8:15 | karma článku: 12.33 | přečteno: 261x

Další články blogera

Milan Hausner

Školní docházka nebo JEN povinnost předškolního vzdělávání?

Online komunita diskutuje na mnoha serverech o posledním roce mateřské školy, který se stal od prvního září povinným. Zda jde o povinnou školní docházku či ne, nechávám na vás. V podstatě je to fuk, povinnosti platí tak jako tak.

18.9.2017 v 13:14 | Karma článku: 13.85 | Přečteno: 405 | Diskuse

Milan Hausner

Rasista nebo sluníčkář?

V dnešní době je velmi populární vidět svět černobíle, hledat jednoduchá řešení a populisticky s demagogickým patosem ovládat masy. Jako kdyby se vrátila doba mého mládí, což vždycky nemusí být zrovna pozitivní.

11.9.2017 v 19:56 | Karma článku: 17.14 | Přečteno: 928 | Diskuse

Milan Hausner

Míra bezpečí dítěte na ulici, ve škole a online

Ředitelé škol vědí že v současné době se těžiště šikany přesunulo do online prostředí. Formy skryté šikany reagující na situace v třídním kolektivu jsou mnohdy daleko krutější a mají dalekosáhlé následky.

3.9.2017 v 21:55 | Karma článku: 10.46 | Přečteno: 257 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jakub Kouřil

Provázek

Pochází z červa a ještě hodně toho v něm zůstalo. Souká se jako had a líže zem. Káže o míru, káže o lásce, bije se v prsa, ale v nitru jej tlačí vulkán. Zatížen jako Sysifos, nese si svou matrici, kterou si razí své opakování.

26.9.2017 v 11:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 61 | Diskuse

Tomáš Houška

Příběh Arménie

Pro mnoho lidí je Arménie tajemnou zemí někde daleko, a když máme zalovit v paměti, co jsme se o ní učiili v dějepise, většinou musíme přiznat, že nic. Výlet do té současné nechám na příště, pojďme nahlédnout do její historie.

26.9.2017 v 10:15 | Karma článku: 12.70 | Přečteno: 221 | Diskuse

Karel Janďourek

Vibrátor... aneb lepší, než dlouhý vysvětlování

Pomalu nám začal školní rok a rozebíhají se kroužky. To je veliký nápor na rodinnou organizaci a logistiku.

26.9.2017 v 9:40 | Karma článku: 12.25 | Přečteno: 478 | Diskuse

Libor Popovský

Nový podvod nevládních organizací: Pašování lidí, s. r. o.

Překlad článku Douglase Murrayho „New NGO Racket: Smuggling, Inc." pro českou verzi Gatestone Institute zpracovaný paní Helenou Kolínskou a mnou."

26.9.2017 v 9:14 | Karma článku: 29.38 | Přečteno: 848 | Diskuse

Šárka Bayerová

Špinavé nádobí jí lezlo na nervy

A protože doposud nikdo nic nevymyslel, začala hloubat sama. Povedlo se. Zrealizovala sen každé ženy - konečně se nádobí mylo samo....

26.9.2017 v 8:30 | Karma článku: 21.31 | Přečteno: 578 | Diskuse
Počet článků 6 Celková karma 12.89 Průměrná čtenost 417

nejsem politicky organizován, jsem bytostně přesvědčen o naprosté nutnosti systematické podpory dostupnému vzdělávání pro všechny, včetně zájmového. Proto mne profesně i lidsky potěšilo, když jsem byl ČSSD osloven, abych principy rovných příležitostí hájil proti čistě elitářským tendencím. Stejně tak kvalita vzdělávání nestojí na množství osvojených pouček, osnovách rozepsaných na minuty, ale na vyváženosti všech činností, na nadšených kantorech, kteří budou důstojně zaplaceni. Především však na zdravém rozumu.

Narodil jsem se 28. 5. 1955 v Písku. Vystudoval jsem Vysokou školu zemědělskou, pedagogiku a školský management. Po téměř celou profesní kariéru jsem působil jako ředitel pražské ZŠ Lupáčova; expert pro využívání digitálních technologií ve školách včetně autorství různorodých aktivit v prevenci negativních jevů v online prostředí. Opakovaně jsem byl pracovníkem ministerstva školství pro strategii digitálního vzdělávání a podílel se na jejím vývoji od roku 2002. Jsem duchovním otcem národní soutěže učitelské tvořivosti DOMINO ČR, kde letos proběhne již VII. ročník. Vedl jsem celou řadu projektů v oblasti polytechnické výuky a mezinárodních výměn a také spolupracoval na stávajícím konceptu hodnocení kvality škol Českou školní inspekcí. V současnosti pracuji jako vedoucí oddělení školství MČ Praha 3. Jsem nositelem dvou prestižních ocenění Evropské jazykové ceny v letech 2014 a 2016. Překládám z angličtiny a jsem členem správní rady Nadačního fondu Umbilicus. Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.